VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w „piątce” – podsumowanie

Nasz szkoła po raz drugi uczestniczyła w akcji VIII  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Przygotowania do święta rozpoczęły się w połowie września. Wspólnie z uczniami ozdobiliśmy całą szkołę. Wszędzie można było dostrzec rysunki, karteczki, kwiatki,  rymowanki związane z tabliczką mnożenia. W holu zawisło mnóstwo balonów, na których widniały przykłady z mnożenia. Wszystko po to, żeby zachęcić uczniów oraz ich rodziców do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W dniach od 24 – 27 września wszyscy utrwalaliśmy sobie tabliczkę mnożenia – w domu, w szkole. Mogliśmy to robić tradycyjnie z kartki lub korzystając ze specjalnej aplikacji na telefonie.

28 września, w piątek miał miejsce finał tej akcji. Dzieci były ubrane w koszulki, na których widniały przykłady tabliczki mnożenia. Od samego rana komisja uczniowska pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” sprawdzała znajomość tabliczki mnożenia wśród swoich rodziców, dziadków, bliższej i dalszej rodziny oraz nauczycieli. Następnie wszystkie panie od matematyki przeprowadziły w swoich klasach Wielki Test z Tabliczki Mnożenia. Większość uczniów otrzymała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Dziękujemy za udział w tegorocznej edycji Dnia Tabliczki Mnożenia. Zapraszam za rok.

UTRWALAJCIE SOBIE TABLICZKĘ MNOŻENIA.

nauczyciele matematyki