Odejdź od komputera! Poruszaj się!

Wiosna wita nas przepiękną pogodą. Zostawmy gry komputerowe, programy telewizyjne…. Spotkajmy się z kolegami, żeby pograć w piłkę. Umówmy się z koleżankami, żeby pojeździć na rowerach.

Na korytarzach naszej szkoły uczniowie zachęcają rówieśników do aktywności fizycznej. Przygotowali gazetki o znanych sportowcach, plakaty polskich drużyn, artykuły z ciekawostkami o rekordach, o treningach oraz hasła promujące zdrowy tryb życia.

18 kwietnia podczas długiej przerwy zorganizowana została na boisku akcja propagującą wysiłek fizyczny jako formę zabawy. Uczniowie pokonywali tor przeszkód i w nagrodę mogli pograć w piłkę lub poćwiczyć na siłowni.

Poszukajmy imprez sportowych, w których można wziąć udział całymi rodzinami. Startujmy w maratonach sportowych, rajdach górskich, rajdach rowerowych.

I pamiętajmy:

SPORT TO ZDROWIE! UŚWIADOM TO SOBIE!

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH. POPIERAMY KAŻDY RUCH!

KTO O ZDROWIE DBA, TEN SZCZĘŚLIWE ŻYCIE MA.

SPORT I ODPOWIEDNIA KONDYCJA – TO NAJLEPSZA W ZDROWIE INWESTYCJA!

D.Uryga. T. Brysz