Jasełka

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich przygotowane przez uczniów klasy V a Jasełka, które zostały wystawione  21.12 2017 r.

Uczniowie przedstawili sceny związane z najbardziej wyczekiwanym dniem w roku, z Wigilią. Uczniowie wcielili się w rolę rodziny zasiadającej do tradycyjnej polskiej wieczerzy wigilijnej. Nie zabrakło gestu łamania się opłatkiem, oraz prawdziwych potraw takich jak barszcz z uszkami czy kapusty.  Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami. Tematyka przedstawienia nawiązywała do staropolskich tradycji i wierzeń związanych z Bożym Narodzeniem. Była to również okazja do  życzeń dla całej szkolnej wspólnoty.

Joanna Synowiec, Katarzyna Noga