Pasowanie na ucznia

23 października miało miejsce w nasze szkole bardzo ważne wydarzenie – pasowanie pierwszoklasistów – uczniów klas 1a i 1b.

Uroczystość rozpoczęła się programem przygotowanym przez klasy 3b i 3c: były tańce, wiersze i piosenki… Następnie najmłodsi uczniowie po odśpiewanym hymnie złożyli w obecności Sztandaru Szkoły uroczyste ślubowanie, które oficjalnie włączyło ich do społeczności szkolnej. Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły, pani Jolanta Czekaj, dokonała symbolicznego pasowania na ucznia poprzez dotknięcie ramion dzieci wielkim ołówkiem i wypowiedzenie słów „Pasuję Cię na ucznia..”

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości najmłodsi uczniowie udali się do klas, gdzie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki poczęstunek.

Wszystkim Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły, a ich Rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.

Teresa Kasińska i Wiesława Gracka

Komentarze są wyłączone.