Rok 2017 Rokiem Tadeusza Kościuszki

W związku z 200. rocznicą śmierci Tadeusza Kościuszki rok 2017 został ogłoszony w naszym kraju Rokiem Tadeusza Kościuszki. Nasi uczniowie aktywnie włączyli się w różne zadania, dzięki którym mogli wzbogacić swoją wiedzę o tej wybitnej postaci. Uczniowie klas V-VII przygotowali prezentacje poświęcone Kościuszce.

9 października 2017 r. miał miejsce w naszej szkole II Szkolny Konkurs Historyczny – „Tadeusz Kościuszko- bohater Polski i Ameryki”. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą o naszym Bohaterze. I miejsce zdobył uczeń klasy VI A – Patryk Student, II miejsce uczennica klasy V A – Natalia Jarmoła, III miejsce zajęło dwoje uczniów: Natalia Czylok z klasy VI C oraz Kamil Kokoszka z klasy VI A.

17  października br. klasy IV – VII wzięły udział w apelu poświęconym   Tadeuszowi Kościuszce.
U. Kret