Europejski Dzień Języków

26 września Europa obchodzi Europejski Dzień Języków (European Day of Languages). W jego obchody angażują się miliony ludzi w ponad 40 krajach. W naszej szkole kolejny rok z rzędu zorganizowaliśmy uroczystość z tej okazji. Europejski Dzień Języków to święto różnorodności kulturowej, językowej i uczenia się języków przez całe życie. Wydarzenie to ma podkreślić znaczenie wszystkich języków, jakimi porozumiewamy się w Europie.

Nauczyciele języka angielskiego przygotowali program informacyjny, który miał uświadomić uczniom naszej szkoły, jak ważną rolę we współczesnym świecie odgrywa znajomość języków obcych.  

Na początku akademii wysłuchaliśmy wykładu na temat znaczenia nauki języków obcych,  zachęcono uczniów do wypożyczania książek obcojęzycznych ze szkolnej bibliotek w ramach konkursu czytelniczego. Następnie uczniowie klasy VI A przedstawili scenkę  pt. „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?”

A. Dziwoki i A. Kowal

Komentarze są wyłączone.