Wakacyjne kursy nauczycieli

W czasie tegorocznych wakacji wraz z grupą nauczycieli z naszej szkoły poleciałam do  Bournemonth w Wielkiej Brytanii, aby wziąć udział w kursach językowych w ramach projektu unijnego POWER OF EDUCATION – mobilność kadry.

Zajęcia, w których braliśmy udział, odbywały się w Richard Language Collage. Nauczyciele RLC stosowali różne metody nauki, w szczególności stawiali na rozwijanie umiejętności mówienia raz kontakt międzynarodowy. Grupy składały się z uczestników z Polski, Czech, Arabii Saudyjskiej, Szwajcarii i Japonii. Lekcje trwały 3 razy po 1,5 h z dłuższą przerwą na lunch. Podszkoliliśmy nasze umiejętności językowe, a także rozwialiśmy wątpliwości dotyczące różnych aspektów języka angielskiego. Dowiedzieliśmy się w jakie kluczowe umiejętności powinniśmy wyposażyć uczniów, jak przygotować ich do zmieniającego się rynku pracy. Porównaliśmy również systemy oświaty w Polsce i w Anglii, starając się wybrać to, co możemy zastosować w naszej szkole.

W trakcie pobytu mieszkaliśmy u angielskich rodzin, dzięki czemu mieliśmy możliwość poznania codziennego życia w Anglii. Mogliśmy również poćwiczyć język angielski.
 
Oprócz nauki czas spędzaliśmy na plaży i  wycieczkach. Przywieźliśmy nową wiedzę i umiejętności, którymi podzielimy się z innymi nauczycielami oraz uczniami.
koordynator szkolny – Beata Stasiak
 

Komentarze są wyłączone.