Szkoła pamięta

Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych: naszych bliskich, krewnych, przyjaciół. W listopadzie wspominamy także tych, którzy walczyli o wolną Polskę.

Wiele klas odwiedziło lokalne miejsca pamięci, porządkowało groby. Uczniowie klasy 3b i 1 b zapalili znicze pod Pomnikiem Ofiar Faszyzmu, a ich starsi koledzy i koleżanki  złożyli kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy WP poległych za Ojczyznę we wrześniu 1939 r.

 

Wychowawcy i katecheci rozmawiali z uczniami o tym, że ważne jest, by pamiętać o ludziach ważnych dla nas, którzy już odeszli.

Poległym w walce o wolność ojczyzny poświęcone są również lekcje historii, co roku przygotowywana jest okolicznościowa akademia, w sali historycznej oraz na korytarzu wiszą gazetki poświęcone twórcom niepodległości, powstaniom śląskim. W klasie 6 c została przeprowadzona godzina wychowawcza temat: „Patroni naszych ulic”- ze szczególnym uwzględnieniem  postaci znanych Ślązaków w tym Mikołowian. Uczniowie gromadzili na ich temat informacje i zaprezentowali w  pisemnych zadaniach domowych  oraz w prezentacjach.

11 listopada 2019 r. delegacja uczniów naszej szkoły wzięła udział miejskich obchodach Święta Niepodległości.

O godz. 10.00 uczniowie uczestniczyli we mszy świętej w intencji Ojczyzny, a następnie złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie żołnierzy poległych we wrześniu 1939

 
Od wielu lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą w miejskich uroczystościach z okazji rocznicy zamordowania przez hitlerowców mikołowian na Groniach.