Rok szkolny 2013/14

Czerwiec:

12 czerwca odbył sie szkolny konkurs dla uczniów klas IV „Czy znasz baśnie?”. I miejsce zajęłaPaulina Budzeń z 4 b, II miejsceKarol Brzoza z 4 c, a III miejsceBorys Walczakz 4 c.

Maj:
W Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielsiego FOX laureatami zostali:Piotr Patalong (kl. 5 b) – I miejsce w powiecie w kategorii 1B „Bunnies”, Jakub Kurpas (kl. 6 c) – II miejsce w powiecie w kategorii 2B „Bunnies”, Maciej Krzyżowski (kl. 6 c) – III miejsce w powiecie w kategorii 2B „Bunnies”, Anna Płaza (kl. 3 a) – III miejsce w kategorii 1K „Kittens”
12 maja 2014 r. w Gimnazjum nr 1 w Mikołowie odbył się IX Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych. Reprezentant naszej szkoły – Maciej Jarnot – otrzymał wyróżnienie.
26 maja na stadionie MOSiR-u w zawodach rejonowych w sztafecie szwedzkiej drużyna chłopców zajęła II miejsce (Jakub Misiak, Jakub Kurpas, Paweł Siwy, Kamil Rzeszutek), a drużyna dziewcząt miejsce III (Amelia Siwiec, Natalia Siwiec, Karolina Prasoł, Małgorzata Prasoł).

22 maja w Zespole Szkół w Wyrach odbył się X POWIATOWY KONKURS „POLSKIE PARKI NARODOWE”,   w którym Dominika Żyłka z kl. V c i Karol Brzoza z kl. IV c (jako drużyna) zostali finalistami.

W Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej  Patryk Student zdobył I miejsce , a Martyna Margas wyróżnienie.

15 maja odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. W kategorii klas czwartych I miejsce zajeli Karol Brzoza (IV c) i Filip Stelmaszewski (IV a), w kategorii klas piątych I miejsce zajął Stanisław Horzela (V c), a w kategorii klas szóstych I miejsce zajęła Martyna Jeleń (VI c).
 Kwiecień:
16.04.2014 r. drużyna naszej szkoły zajęła II miejscePowiatowym Turnieju Piłki Nożnej chłopców. Skład drużyny: Mateusz Knopik, Jakub Kurpas, Paweł Szary, Dominik Gawlik, Mateusz Jarosz, Jakub Zbiciak, Tymek Bromboszcz, Kamil Rzeszutek, Jakub Ostapkowicz, Mateusz Buzek.
Drużyna SP nr 5 zajęła II miejsce w IV edycji imprezy “Igrzyska przyszłych olimpijczyków“, które odbyły się 07.04.2014 w hali MOSiR w Mikołowie. Skład drużyny: Agata Brzeźniak, Ola Siwy, Oliwia Kuśmierek, Emilia Płonka, Kamil Strzymszok, Jakub Braszczok, Dawid Brandys, Kacper Żuber,  Radek Bednarczyk, Dominik Swadźba, Mateusz Staroń, Olek Cebula.
4 kwietnia w Powiatowym Turnieju Minisiatkówki  drużyna chłopców SP5 zajęła II miejsce. Skład drużyny:Paweł Szary, Jarek, Jakimiszyn, Jakub Kurpas, Tymek Bromboszcz, Dominik Sitko, Mateusz Buzek, Robert Undas, Mateusz Knopik, Daniel Baron, Kamil Rzeszutek.
3 kwietnia w Powiatowym Turnieju Minisiatkówki  drużyna dziewcząt SP5 zajęła III miejsce. Skład drużyny: Klaudia Botor, Nicola Gracjas, Wiktoria Janoszka, Julia Kociuba, Dorota Kontny, Martyna Młocek, Wiktoria Olszówka, Martyna Owsiany, Natalia Pająk, Natalia Siwiec.
Marzec:
19 marca w miejskich zawodach minisiatkówki  dziewcząt drużyna SP5 zajęła I miejsce. Skład drużyny: Nicola Gracjas, Wiktoria Janoszka, Natalia Siwiec, Martyna Młocek, Dorota Kontny, Klaudia Botor, Wiktoria Olszówka, Martyna Owsiany, Julia Kociuba, Natalia Pająk
19 marca w miejskich zawodach minisiatkówki  chłopców drużyna SP5 zajęła II miejsce. Skład drużyny:Paweł Szary, Jarek Jkimiszyn, Tymek Brombosz, Dominik Sitko, Mateusz Buzek, Robert Undas, Mateusz Knopik, Daniel Baron, Kamil Rzeszutek.
13 marca w naszej szkole odbyły się eliminacje do Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Twórczość Małgorzaty Musierowicz”. SP nr 5 w Mikołowie reprezentują Wioletta Grzesiczek z kl. VI d i Stanisław Horzela z kl. V c.
5 marca uczennica klasy III c Julia Gwiżdż zdobyła III miejsce w Powiatowym Konkursie Gwary “NA ŚLĄSKU MIYSZKOMY, PO ŚLĄSKU GODOMY”.
LUTY:
18 lutego w miejskich zawodach w mini piłce ręcznej drużyna SP5 zajęła II miejsce. Skład drużyny: Tymoteusz Bromboszcz, Jakub Kurpas, Jakub Zbiciak, Marcel Polc, Robert Unadas, Daniel Baron, Jakub Misiak, Paweł Szary, Mateusz Knopik.
15 lutego na lodowisku odbyły się eliminacje do turnieju „Mistrzowie Białego Orlika”. Do drużyny, która będzie reprezentowała nasze miasto w zawodach wojewódzkich, zakwalifikowało się trzech uczniów naszej szkoły: Remigiusz Hanusiak, Klaudia Sarnecka, Krzysztof Biernacki.
11 lutego jury XVI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego “Ludzie ludziom zgotowali ten los” przyznało nagrodę uczennicy naszej szkoły Dorocie Kontny. Więcej o wynikach konkursu na str. MDK nr 1 w Tychach.
7 lutego 16-sto osobowa drużyna klas II i III brała udział w powiatowym turnieju „Gry i zabawy” organizowanym przez MOSiR Mikołów. Zajęliśmy III miejsce.
STYCZEŃ:
8 stycznia dwoje uczniów z klasy 6 c – Martyna Jeleń i Maciej Jarnot – zostało finalistami Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki z Elementami Przyrody.
LISTOPAD:
26 listopada odbyły się miejskie zawody sportowe w mini koszykówce chłopców. Drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce. Skład drużyny: Robert Undas, Jakub Kurpas, Daniel Baron, Marcel Polc, Mateusz Knopik, Dominik Sitko, Paweł Szary, Mateusz Buzek.
26 listopada odbyły się miejskie zawody sportowe w mini siatkówce dziewcząt. Drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce. Skład drużyny: Nicola Gracjas, Wktoria Janoszka, Klaudia Botor, Karolina Prasoł, Małgorzata Prasoł, Wiktoria Świerkot, Natalia Siwiec, Wiktoria Olszówka.
25 listopada odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. I miejscePaulina Szumilas, II miejsce – Marta Misiak, III miejsce Laura Kurpas
W sobotę 23 listopada  w Hali Sportowej MOSiR odbyła się VI Mikołowska Jesień z Badmintonem. Uczeń naszej szkoły Tycjan Kucz z klasy  3 d zdobył  I miejsce wśród chłopców w kategorii wiekowej “Szkoły Podstawowe”.
8 listopada  odbył się I etap (szkolny) Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki z Elementami Przyrody. Do kolejnego etapu (rejonowego) zakwalifikowali się: Maciej Jarnot oraz Martyna Jeleń z kl. VI c.
PAŹDZIERNIK:
3 października w zawodach mini piłki nożnej chłopców drużyna naszej szkoły – w składzie: Paweł Szary, Dominik Sitko, Mateusz Buzek, Mateusz Knopik, Jakub Kurpas, Tymek Bromboszcz, Dominik Gawlik, Mateusz Jarosz – zajęła I miejsce.
WRZESIEŃ:
25 września na boisku przy naszej szkole  odbyły się zawody w mini piłce nożnej dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły –  w składzie: Karolina Prasoł, Gosia Prasoł, Ola Prokopowicz, Klaudia Botor, Wiktoria Janoszka, Wiktoria Świerkot, Nadia Rudzka, Natalia Pająk i Wiktoria Olszówka – zdobyła II miejsce.