Mój przyjaciel dinozaur

dinozaur
Malwina Radwańska zajęła 3 miejsce w konkursie  plastycznym „Mój przyjaciel dinozaur” organizowanym przez Bibliotekę miejską w Mikołowie.

Spotkanie ze strażakami

W poniedziałek 15 grudnia nasze przedszkolaki wybrały się do Komendy Straży Pożarnej w Mikołowie na spotkanie z zawodowymi strażakami, a także zwiedzanie jednostki. Dzieci usłyszały jak wygląda praca prawdziwego strażaka oraz miały możliwość zobaczenia z bliska sprzętu oraz samochodów strażackich.

Warsztaty plastyczne

18 grudnia przedszkolaki wzięły udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez pracowników Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Dzieci dowiedziały się jak należy pomagać zwierzętom zimą, a także jak przygotować na mrozy rośliny. Podczas warsztatów przedszkolaki wykonały piękne renifery z materiałów przyniesionych przez panią Marzenę Osmalak.

Występ w Domu Opieki Maria

617 grudnia dzieci z grupy przedszkolnej wystąpiły dla podopiecznych Domu Opieki Maria w Mikołowie.
Przedstawienie jasełkowe zostało bardzo pozytywnie przyjęte przez pensjonariuszy. Przedszkolaki obdarowały mieszkańców Domu Opieki kartkami świątecznymi, a także złożyły życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2015. Natomiast podopieczni ośrodka wraz z pracownikami poczęstowali dzieci słodyczami i poprosili, by znowu ich odwiedzić.

Jasełka

11 grudnia 2014 roku dzieci z oddziału przedszkolnego wystąpiły w uroczystych Jasełkach zorganizowanych dla rodziców.

Występ został ubogacony przez chór anielski, w którym pięknie zaśpiewały mamy przedszkolaków oraz siostra jednego z nich. W blasku świec, z kolędowaniem w tle odbyło się miłe spotkanie przy kawie i cieście, co pogłębiło integrację naszej małej społeczności. Dzieci obdarowały swoich rodziców wykonanymi własnoręcznie ozdobami choinkowymi.

Jesteśmy też bardzo wdzięczni pani dyrektor Ewie Łosoń za zaszczycenie nas swoją obecnością.

Spotkanie z panią leśnik

210 grudnia w przedszkolu mieliśmy przyjemność gościć leśnika panią Jadwigę Długajczyk. Pani leśnik opowiadała o swojej pracy i pokazywała rekwizyty, które uzmysłowiły dzieciom czym zajmuje się nasz gość. Pani Jadwiga miała na sobie strój w jakim pracują leśnicy. Opowiedziała dzieciom, jakie znaczenie ma kolor tego stroju. Na pożegnanie przedszkolaki dostały książeczki i zakładki oraz zrobiły sobie z panią leśnik pamiątkowe zdjęcia.

Święty Mikołaj w przedszkolu

19 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo wyczekiwany gość. Święty Mikołaj przyjechał do nas z workiem pełnym prezentów. Wszystkie przedszkolaki dostały podarunki, które sprawiły im wiele radości. Dzieci obiecały Św. Mikołajowi, że będą grzeczne i zaprosiły go do siebie za rok.

A. Drzymała

Konkurs „Poczytaj mi mamo”

P1020186

5 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie ogłoszone zostały wyniki konkursu : „Poczytaj mi mamo”. Z dumą informujemy, że I miejsce w konkursie zajęła Emilia Rzychoń uczęszczająca do naszego Oddziału Przedszkolnego.

Górnik w przedszkolu

pf_14174543591 grudnia w naszym przedszkolu gościliśmy górnika pana Gabriela Grabowskiego. Gość opowiedział o ciężkiej i  niebezpiecznej pracy górnika.

Pan Gabriel przybył w pełnym galowym umundurowaniu. Wytłumaczył dzieciom jakie znaczenie mają kolory pióropusza na czapce i kto je nosi. Przedszkolaki chętnie oglądały górniczy mundur oraz wysłuchały opowieści przedstawianych przez górnika. Oczywiście nasz gość pozwolił dzieciom przymierzyć górnicze czako, może w przyszłości któreś z nich będzie je nosić naprawdę.

Wszystkie przedszkolaki zostały obdarowane przez gościa lizakami.

Wycieczka przedszkolaków

Wycieczka przedszkolakówDrugiego dnia grudnia nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Planetarium w Chorzowie. Szybko dotarliśmy na miejsce, gdzie razem z Mikołajem Kopernikiem wyruszyliśmy w kosmos. Po drodze zwiedzaliśmy różne planety, podziwialiśmy gwiazdozbiory i kometę, by po długiej wędrówce wrócić z powrotem na Ziemię.

[Best_Wordpress_Gallery id=”17″ gal_title=”Anrzejki w przedszkolu”]

Swoją zabawę andrzejkową miały nasze przedszkolaki. Dzieci poznały tradycje ludowe i wróżby andrzejkowe przekazywane z pokolenia na pokolenie. Stosowne rekwizyty, świece oraz zapach topionego wosku wywołały tajemniczy  nastrój. Nie zabrakło najbardziej popularnych wróżb. Były także tańce i słodki poczęstunek.