Owoce i warzywa w szkole

owoce i warzywaProgram „Owoce i warzywa w szkole” finansowany jest ze środków pochodzących z budżetu UE (88%) oraz środków pochodzących z budżetu krajowego (12%).

Nasza szkoła jest partnerem w tym programie od pięciu lat. Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym.

Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się dwie porcje świeżych owoców i warzyw (przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe) oraz soki tygodniowo. Dzieci otrzymują jabłka, gruszki, truskawki, borówki amerykańskie, marchewkę, słodką paprykę, rzodkiewki, pomidorki i kalarepę oraz soki owocowe i warzywne.

Owoce, warzywa oraz soki nie mogą zawierać dodatku tłuszczu, soli, cukru lub substancji słodzących. Za jakość owoców i warzyw dostarczanych do szkół podstawowych odpowiedzialny jest zatwierdzony dostawca – w naszej szkole jest to firma

ANDERSEN POLAND sp. z o.o.
ul. Kolbego 13
32-600 Oświęcim

Przez ostatnie pięć lat w naszej szkole wydano do tej pory ponad 55.000 porcji owoców (w tym soki owocowo-warzywne) oraz tyle samo porcji warzyw każdemu dziecku uczęszczającemu do klas I-III.

Opiekunami tego programu w naszej szkole są: Renata Dziewior i Dorota Pilewska.