Miesiąc wiedzy na temat autyzmu

Kwiecień jest miesiącem wiedzy na temat autyzmu i w naszej szkole realizowane były akcje mające na celu zwiększenie świadomości wyzwań, z jakimi na codzienne zmagają się osoby ze spektrum autyzmu i ich rodziny.

Przygotowano gazetki informacyjne oraz zamieszczono na szkolnych korytarzach hasła i podstawowe informacje na temat tego zaburzenia.

10 kwietnia na znak solidarności z osobami z autyzmem wszyscy uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani w niebieskich barwach.

Na lekcjach wychowawczych poruszana była tematyka dotycząca autyzmu.

Został również przeprowadzony konkurs plastyczny pod tytułem „zrozumieć autyzm”.

Zwycięzcy:

Kategoria klas młodszych: I miejsce – Tomasz Cnota klasa 1 a, II miejsce – Jarosław Kałan klasa 2 a, III miejsce – Magdalena Horzyk klasa 2 a.

Kategoria klas starszych: I miejsce – Lena Moroń klasa 4 c, II miejsce – Mateusz Cnota klasa 4 a, III miejsce – Kacper Motyka klasa 6 a.

Dziękujemy za wsparcie Radzie Rodziców.