Spotkanie z podróżnikiem

W poniedziałek, 4 marca br., uczniowie klas 4 – 8 wzięli udział w spotkaniu z podróżnikiem, p. Krystianem Pyrzakiem. Tematem prelekcji była Amazonia.
Uczniowie „odbyli” podróż po bezkresnych wodach Amazonki, „przedzierali się ” przez wilgotny las równikowy, „zajrzeli” na targ rybny z prawdziwego zdarzenia, podziwiali piękny budynek Opery z kryształowymi żyrandolami w Manaus, by po chwili „spotkać” tłumy koczujących bezdomnych na ulicach. Z zainteresowaniem podziwiali – nie tylko na ekranie – bogaty świat roślin i zwierząt puszczy równikowej, „odwiedzili” wioskę indiańską położoną niemalże na końcu świata , z zaciekawieniem słuchali opowieści m. in. na temat różnych przysmaków (czytaj: robaków), którymi częstowano podróżników z Polski.
Spotkanie odbyło się w dwóch turach i trwało po 90 minut każde.
Maria Drażyk