VIII edycja Akcji Charytatywnej „Zostań Mikołajem dla dziecka onkologicznego”

Zapraszamy rodziców, nauczycieli i uczniów do wzięcia udziału w VIII edycji Akcji Charytatywnej „Zostań Mikołajem dla dziecka onkologicznego”.

Mikołajkowa paczka z naszej szkoły będzie przeznaczona dla 11 letniej Patrycji chorującej na złośliwego guza wątroby (hepatoblastoma), zmagającej się ze skutkami chemioterapii, dodatkowo cierpiącej z powodu wad wrodzonych (zespół Beckwitha-Wiedemanna).

Dziewczynka bardzo lubi czytać młodzieżowe książki, grać w gry planszowe, słuchać piosenek Julii Żugaj, interesuje się ratownictwem medycznym. Lubi zwierzęta, a w szczególności kotki i konie. W domu ma królika i kota. Chętnie rozwiązuje łamigłówki.

Prosimy o przynoszenie słodyczy (dziewczynka lubi wszystkie), gier, książek, upominków, okularków do wody (prośba mamy) do dnia 30 listopada do pokoju nauczycielskiego.

Zachęcamy do udziału w Akcji, dzięki której możemy „odczarować” smutek i trud leczenia onkologicznego oraz wywołać uśmiech na twarzy Patrycji.

Iwona Wiśniewska, koordynator ds. wolontariatu.