8 lutego 2022 – Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.

Inicjatywa do której przystąpiła nasza szkoła znajduje się na stronie,
Na lekcjach uczniowie zapoznali się z normami bezpiecznego korzystania z sieci. Dowiedzieli się o konsekwencjach nieodpowiedniego wykorzystania z zasobów internetowych a także poznali sposoby radzenia sobie z nieodpowiednim zachowaniem innych osób.
Następnie w programach graficznych lub edytorach tekstu wykonali plakaty, na których umieścili najważniejsze zasady, których trzeba przestrzegać aby być bezpiecznym w Internecie.