Polecamy do wspólnego czytania.

Wychowawcy świetlicy szkolnej prowadząc akcję: „Cała Polska Czyta Dzieciom” w okresie nauki zdalnej będą polecać książki dostępne w naszej bibliotece szkolnej.

Zachęcamy do codziennego, głośnego czytania dzieciom w celu rozwijania pamięci słuchowej, koncentracji uwagi, wyobraźni i łatwości rozumienia poleceń. 

W związku z tym, że w listopadzie obchodziliśmy Święto Niepodległości Polski warto sięgnąć po książki, które przybliżą najmłodszym i starszym historię naszego kraju w przystępny sposób. W naszej bibliotece szkolnej znajduje się seria: „Kocham Polskę” Joanny i Jarosława Szarek, która była już prezentowana na zajęciach w świetlicy. Do tej serii należą m.in. tytuły „Elementarz Małego Polaka”, „Jeszcze Polska nie zginęła”, „Królowie Polski”, „Dzieje naszej Ojczyzny”, „Powstanie Warszawskie”, „Nie ma wolności bez solidarności” i wiele innych. 

W jednej z nich pt.: „Sławne zwierzaki” możemy poznać historię sławnych zwierząt, które np. walczyły u boku naszych żołnierzy w czasie II Wojny Światowej. Historia niedźwiedzia Wojtka opisana jest również w książce Łukasza Wierzbickiego: „Dziadek i niedźwiadek, historia prawdziwa” oraz Wiesława Lasockiego: „Wojtek spod Monte Cassino”.

 

Polecamy obejrzeć film dokumentalny o niedźwiedziu Wojtku:

 

 

 

Komentarze są wyłączone.