Ciekawostki. Czy wiesz, że…

Dzień dobry, dzisiaj chcemy Wam opowiedzieć o powietrzu.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczniemy od zagadki:

Co to jest? Nie możesz pić ani jeść.
Nie ma smaku, zapachu, koloru.
Nie miękkie i nie twarde.
Niesłyszalne, niewidoczne, ale tak konieczne dla wszystkich?

To jest powietrze!

Powietrze jest bezbarwne i bezwonne, nie posiada smaku i nie przewodzi prądu. Słabo rozpuszcza się w wodzie. Bez zasilonego w tlen powietrza nie byłoby możliwe życie na Ziemi.

Czy wiesz ze rośliny mogą oczyszczać powietrze? Choć na pewno nie zastąpią dobrego filtra, rośliny oczyszczające powietrze na pewno pomogą poprawić jakość atmosfery w mieszkaniu.

To najłatwiejszy i najmilszy dla oka sposób na walkę z zanieczyszczeniami, a w roli oczyszczających powietrze pomocników świetnie sprawdzą się nawet popularne gatunki, które od lat goszczą w naszych domach. Kto wie, może jedna z nich już od dawna stoi na Twoim parapecie? 

W filmach science-fiction kosmicznym eksplozjom towarzyszą potężne efekty dźwiękowe. Tymczasem prawdziwe wybuchy w próżni odbywają się w całkowitej ciszy. Bez powietrza nie możemy usłyszeć dźwięku.

„Gorące, podmuchaj zanim skosztujesz!” Jak to działa? Dmuchając, zwiewamy izolującą warstwę ciepłego powietrza, która zbiera się tuż przy powierzchni potrawy. W ten sposób zwiększamy szybkość, z jaką paruje woda.

Wiatr to ruch powietrza o kierunku poziomym w stosunku powierzchni ziemi to wiatr.powstaje on w wyniku różnicy ciśnień i temperatur. Siłę wiatru ludzie wykorzystują do produkowania energii elektrycznej.

Wiatr wykorzystywany jest również do różnych sportów.

Jako siła natury wiatr może niejednokrotnie stwarzać zagrożenie dla ludzi i przyrody:

Zapraszamy Was do obejrzenia filmu: „Czym różni się od siebie huragan, tornado i cyklon?”

Komentarze są wyłączone.