Rekrutacja do zajęć sportowych

W naszej placówce realizowany jest projekt „Ćwiczmy razem – wracamy do formy”. Gmina Mikołów otrzymała ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów dofinansowanie w wysokości 30 000 zł na zorganizowanie bezpłatnych zajęć sportowych z elementami gimnastyki korekcyjnej dla uczniów.

Projekt jest realizowany w 8 szkołach podstawowych i 3 przedszkolach w okresie 01.09.2024 r.-27.12.2024 r. W naszej szkole aktualnie odbywa się rekrutacja uczestników klas I – VI do projektu. Serdecznie zachęcamy do udziału.

Zapisy telefonicznie sekretariat szkoły 0 32 226-24-68. Serdecznie zapraszamy.

Celem projektu jest aktywizacja sportowa dzieci, profilaktyka wad postawy oraz włączenie jak największej grupy uczniów mikołowskich szkół podstawowych (oraz dzieci z oddziałów „0”) do regularnej aktywności fizycznej poprzez organizację zajęć z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej w okresie IX-XII 2024 r. Zaplanowano udział 296 osób w projekcie.

Nazwa zadania: Zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej

Wartość projektu: 76 200 zł,

w tym dotacja Ministerstwa Sportu i Turystyki: 30 000 zł (Fundusz Zajęć Sportowych dla Uczniów)

wkład własny Gminy Mikołów: 46 200 zł

Data podpisania umowy: 03.09.2024 r.