Obchody 100-lecia niepodległości w naszej szkole

W ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski 30 października miał miejsce w naszej szkole Poranek Pieśni i Poezji Patriotycznej. Każda klasa przygotowała i zaprezentowała wybraną pieśń oraz utwór poetycki.

Klasy młodsze również przyłączyły się do uroczystych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólnie odśpiewały hymn, a następnie każda klasa zaprezentowała wiersze i piosenki o Polsce. Kulminacyjnym punktem było wspólne ułożenie biało-czerwonej flagi. Nastrój był bardzo podniosły.

9 listopada odbył się w naszej szkole drużynowy Turniej Wiedzy o Polsce i Polakach zorganizowany w ramach obchodów 100-lecia Niepodległej. W Turnieju uczestniczyły drużyny złożone z przedstawicieli klas siódmych i ósmych. Wszyscy uczestnicy – drużyny i kibice rozwiązywali różnorodne zadania: zagadki, kalambury, układanki, odpowiadali na pytania związane z historią i dniem dzisiejszym naszego kraju. I miejsce zdobyła wraz ze swoimi kibicami drużyna klas siódmych.

Na lekcjach matematyki uczniowie uczcili 100-lecie niepodległości rozwiązując 100 zadań o treści historycznej.

11 listopada delegacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w miejskich obchodach 100-lecia niepodległości Polski. O godzinie 16.00 uczestniczyliśmy w uroczystej mszy świętej za Ojczyznę. Po mszy odbył się przemarsz pocztów sztandarowych, delegacji oraz mieszkańców Mikołowa na Rynek. Uczniowie zapalili znicze w Miejscach Pamięci Narodowej.

Komentarze są wyłączone.